ERİME AKIŞ İNDEKSİ CİHAZI

Marka/ Modeli: Instron / Ceast MF20


Çok amaçlı CEAST MF20; ISO 1133 ve ASTM D1238 standartlarının A, B, C Prosedürlerine uygun olarak testlerin gerçekleştirilmesi için ideal olan tek ağırlık sistemleridir. ISO 1133-2 gerekliliklerine uyumlu olup; hammaddelerin yanı sıra çoğu sıcaklık ve neme duyarlı özel saflıktaki malzemeler üzerinde güvenilir testler gerçekleştirilebilmektedir. Birincil test muayenesinden, entegre test otomasyon çözümlerine kadar farklı birçok opsiyon mevcuttur.


CEAST MF20; çok çeşitli opsiyonlarla yapılandırılabilecek temel bir cihaz olarak sunulmuştur. Yüksek-çözünürlüklü dijital kodlayıcı hassas eriyik yoğunluk değerinin belirlenmesi için manüel ya da motorlu eriyik kesme cihazları ve motorlu ağırlık kaldırıcı ekleyebilirsiniz. Yeni Manüel Kütle Seçicinin seçilmesiyle, 8 test kütle serisini yüklenmiş şekilde tutabilirsiniz ve her zaman uygun durumda olduklarından, kütlelerin taşınmasına gerek olmadan, testiniz için istediğinizi hızlıca seçebilirsiniz


Teknik özellikler


Test Sıcaklık Aralığı                                      : 30 – 400 ºC

Sıcaklık Çözünürlüğü                                  : 0,1 ºC

Isısal Kararlılığı                                             : ± 0,2 ºC

Sıcaklık Doğruluğu ve Kararlılığı               : ISO 1133-2 ve ASTM D1238


 Numune Özellikleri

Analiz edilecek numuneler polimer, polimer karışımları, kompozit, erimiş polimer veya orta-yüksek viskoz sıvılar türünde olmalıdır.


Uygulamalar

Termoplastiklerin reoloji alanındaki kalite kontrolü için gerekli verileri ölçer.

Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum