LC-MS/MS

MARKA / MODEL: Thermo Scientific / TSQ Quantum Access Max


          


Kütle spektrometresi, ilaç, çevre, gıda güvenliği, klinik araştırma ve adli toksikoloji de dâhil olmak üzere geniş LC-MS/MS uygulama alanına sahiptir. Ayrıca eş zamanlı niceleyici ve yapısal doğrulama için QED-MS/MS özelliği vardır. Sıfır Gürültü Çarpışma Hücresi, yanlış pozitifi ortadan kaldırır. Olağanüstü özgünlük için Thermo Scientific FAIMS teknolojisi ile uyumludur. Dâhili aranabilir bileşik kütüphaneleri ve pestisitler, azo boyalar ve su ve gıdalarda buluna yasaklanmış ilaçların analizi için yöntem veri tabanı geniş bilgi imkanı sunar.


Teknik Özellikler:


LC Ünitesi                   : Dionex Ultimate 3000

S/N Oranı                     : 3000:1

Çalışma Aralığı          : 10-3000 Da

Tune                              : Otomatik

Yapı Tayini                   : QED-MS/MS

Miktar Tayini               : VAR

Çarpışma Hücresi    : 90 derece açılı

Kuadrupol Çubuklar : Hiperbolik

İyon Kaynağı              : H-ESI


Uygulamalar:


Gıda

Gıda kirleticilerin çoklu kalıntı, akrilamid, sülfonamid, B-Laktam, tetrasiklin grubu, nitroimidazol grubu, klorofenikol grubu antibiyotik kalıntı, nitrofuran grubu antibiyotik kalıntı, pestisit analiz (Yaş Sebze Meyve, Süt ve Süt Ürünlerinde), melamin, histamin ve aflatoksin analizleri yapılmaktadır.


Tıp-Klinik

Peptidlerin ve proteinlerin kütle spektrometresi ile karakterizasyonu, biyolojik matrisler bileşiklerin belirlenmesi, neonatal görüntüleme, proteomiks analizi, organik asit, fenilketonüri LC, amino asit, ADME, homosistein, immunosupresif ilaç analizleri, vitaminlerin analizi (D2,D3,B1,B2,B6) ve psikoaktif analizleri yapılmaktadır.


Çevre

Su analizi (Pestisitler, Herbisitler, Biomarker Analizleri, Perchlorate, p-Chlorobenzene Sulfonic Acid (pCBSA), aristolokik acid, lovastatin, Tween 80, warfarin, farmasötik & farmakinetik analizler yapılmaktadır.

Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum